עפרונות
מורכב מגרפיט המיוצרת מדרגות קושי שונות המצופה בעץ וניתן למחיקה ותיקון
הגרפיט שהיא הבסיס לעפרון נמצאה בשנת 1564 בקאמבריה שבאנגליה והשימוש בה
היה סימון צמר כבשים.
במאה ה- 17 הוחל ייצור המוני של עפרונות בגרמניה.
בשנת 1802 המציאה חברת קוהינור שילוב של תערובת גרפיט וחרסית ליצירת דרגות קושי ורכות שונות. F – 9H לדרגות קושי ו HB – 9B לדרגות רכות.
חברות העוסקות בייצור עפרונות – קרנדש – Carand'Ache. פאבר קאסטל – FABER – CASTELL. שטדלר – STAEDTLER . סטבילו – STABILO . קוהינור – Koh-i-Noor . סטבילו – STABILO

עפרונות רישום –
לרוב עפרונות הם ערבוב דחוס של גרפיט וחרסית עם מגוון דרגות קושי בהתאם לשינויים שנערכו בתערובות. העפרונות הרכים ביותר מכילים מעט חרסית אם בכלל ואז חלקיקי גרפיט רבים יותר מצליחים להידבק למשטח הנייר. עפרונות קשים מסומנים במספר בצירוף האות H ואילו עפרונות רכים באות B. דרגת ביניים נקבעת בסימן HB. העיפרון הכי קשה נקראH 10 ואילו H הוא הכי פחות קשה. העיפרון הכי רך הוא 9 B עם העיפרון הכי פחות רך בעמדת B.

עפרונות צבעוניים
עפרונות צבעוניים מציעים את אותן התכונות הציוריות כמו עפרונות אחרים לרישום אך מוסיפים גוונים. הם מיוצרים עם גוונים רבים ועם עוצמות שונות משום שאי אפשר לערבבם על גבי פלטה. משיכות של עפרונות צבעוניים, אמנם, ניתנות להנחה זו על זו כדי להשיג אפקטים אחרים.
עפרונות הצבע מחולקים למספר פרמטרים של איכות כגו' ריכוז ואיכות הפיגמנט ורכות הצבע.

עפרונות אקוורל
עפרונות אקוורל צבעוניים המסיסים במים ומעניקים תחושה של צבעי אקוורל – מים ניתנים לשילוב עם צבעי מים מסורתיים (ציור במכחול)
חברה מומלצת – קרנדש – Carand'Ach