רחוב אילת 25 תל אביב | 03-516-9550 | צרו קשר

williamsburg

קולקציית הצבעים של Williamsburg® היא סקאלאת צבעים המשלבת עיצוב מסורתי ומודרני, ומייצרת גשר בין גווני העבר לתקופתנו אנו.

באמצע שנות ה-80 החל קרל פלנסקי לייצר צבע לעצמו ולחבריו בשכונת וויליאמסבורג בברוקלין, ניו יורק. לא הייתה לו שום כוונה להפוך את התשוקה שלו לעסק, אבל התעניינותם של חבריו האמנים גדלה עד לנקודה שבה העסק של ‘אספקת אמנות ויליאמסבורג’ הוקם מתוך צורך.

החל ממכונת כרסום קטנה שסופקה על ידי הצייר מילטון רזניק, פעולת הצבע של קארל גדלה והעסיקה מספר אנשים והועברה לאונונטה, ניו יורק. מעולם לא תכננו או שאפו להשתלט על שוק צבעי השמן, צבעי השמן של ויליאמסבורג צברו נוכחות בינלאומית עולמית תוך שמירה על שלמות הצבע בעבודת יד.

קארל תמיד התעניין בפיגמנטים, שמנים, מדיומים ומתכונים מהעולם הישן, ונהנה להתנסות בחומרים מסורתיים. בכל מקום שנסע היה חוקר את ההיסטוריה של הציור ואת הקשר בין ציירים ליוצרי צבע.

בצרפת הוא קנה צבעים מהעסקים שיצרו צבעים עבור מונה, מאטיס וסזאן, ואז ניתח את הצבע שלהם כדי לראות עד כמה הטחינה עדינה או גסה, וכדי לקבוע היכן הם מצאו את הפיגמנטים והשמנים שלהם. באותה תשוקה, הוא המשיך לחפש את חומרי הגלם היפים בעולם, וייבא פיגמנטים מעשרות מדינות כדי שיוכל להציע אותם לעמיתיו האמנים כצבע ופיגמנט יבש.

המורשת והיושרה של עסקי הצבע של קארל שרדו את מותו באוקטובר 2009. הצוות שבנה ב-Williamsburg Handmade Oil Colors שימר את התשוקה והיצירתיות שהעניק קארל בהנהגתה של בוורלי פלנסקי, אחותו ושותפתו העסקית של קארל.

באביב 2010 נטל אמן צבעי הזהב אחריות להגשמת חלומו של קארל לצבעים ומדיומים ייחודיים באמת המשקפים לא רק את מסורות הציור באירופה ובצפון אמריקה, אלא את התשוקה של האמן שמניעה אותם קדימה. קרל עצמו טען שרק צבעי אמן הזהב יכולים ליצור צבעי שמן בשלמות ובסגנון של וויליאמסבורג.

GOLDEN ו-Williamsburg חלקו יותר מאשר גיאוגרפיה (Oneonta ו-New Berlin נמצאות רק 20 מייל אחת מהשנייה), אבל נתיבים דומים מאוד לפתח צבע מתוך דיאלוג עם אמנים ולצמוח כעסקים על ידי מענה לצרכים של אמנים. צבעי שמן בעבודת יד של וויליאמסבורג גאה להיות חבר במשפחת GOLDEN.