רחוב אילת 25 תל אביב | 03-516-9550 | צרו קשר

מה זה ג’סו וגרונד ואיך משתמשים בזה?

מוצרי ג’סו וגרונד של גולדן מציעים מגוון של שכבות יסוד להכנת בדי ציור. ניתן לנצלן גם עבור צבעי שמן ואקריליק וגם עם גירים, פחמים וצבעי מים. התכונות ידידותיות ביותר: ג’סו זה חומר מוכן לשימוש ניתן להעמיס פיגמנט מרבי כדי להפיק כיסוי אטום יותר עמיד בתנאי תאורה שונים, גמיש ביציקה, קבוע ואיתן על בסיס מים בהתאם לתקן ASTM D 4236

1. הכינו אותו כהלכה עם ג’סו של גולדן,
למה לסכן את תוחלת החיים של יצירות האמנות שלך עם ג’סו זול וירוד? ג’סו של גולדן הינו האידיאל עבור ציירים שמחפשים שכבת יסוד לבנה חזקה ומוכנה לשימוש בצבעי אקריליק על כל מצע המיועד לציור. ג’סו של גולדן מתאים לשיוף כדי להקל על הצייר להחליק את המשטח. הוא גמיש וניתן להנחה בשכבות דקות כדי להתאים למספר רב של משטחים מגוונים ועם זאת עמיד בפני סדיקה. יש להניח לפחות 3 שכבות של ג’סו על המצע במקרה של ציור בצבעי שמן.

2. ג’סו שחור של גולדן כתחליף לג’סו לבן מציע את אותן התכונות כמו הג’סו הלבן אך עם הגישה מיוחדת שנועדה לספק לציירים המעוניינים להתחיל ליצור על רקע מט שחור. אפשר לשלב את השניים כדי להפיק גווני אפור.
אפשר לשלוט במידת הספיגה של הגרונד. גרונד סופגני הוא מדיום אקרילי נוזלי היוצר יריעה שמתייבשת לכדי משטח סופגני דמוי נייר.
אפשר להניח שכבות מרובות על קנווס מרוח ג’סו או על משטחים קשיחים אחרים כדי להפיק מראה שקוף כמו של צבע מים או בייץ. יש להתכונן לציור על שכבת גרונד אקרילי עבור פסטלים הינו גרונד אקרילי המיועד להכנת בדי קנווס וכן משטחים אחרים למען מדיה הציור. המרקם המופק דומה לזה שנועד לשימוש בנייר עבור גירים, פסטלים ופחמים.

 שימוש בגסו גרונד – שאלות נפוצות

למה טיבו של ג’סו חשוב כל כך?
ג’סו יכול להיחשב כעין גשר בין הבד והצבע.
ג’סו של גולדן נועד לחדור מבעד למצע כדי ליצור משטוח אחיד שיידבק אליו צבע. הנחת שכבת יסוד גולדן ג’סו תכין את המשטח ליצירת אמנות שתחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות. גולדן ג’סו נשאר גמיש ומיועד להפיק מהפיגמנט החזק כיסוי אטום ועבה.

מה ייעודו של גרונד?

גרונד הינו מוצר שעוזר להפיק משטח רצוי למטרת ציור. גרונד עשוי להתאים לצבעי מים, גירים או מוצרים אחרים. גולדן מייצרת שני סוגי גרונד עיקריים להתמחויות: גרונד סופגני וגרונד אקרילי לגירים. גרונד סופגני מונח על כל משטח מרוח ג’סו כדי לחקות את המרקם של נייר המיועד לצבעי מים. גרונד אקרילי לגירים מכיל מוצק גבישי המאפשר לגירים להידבק כמו גם כלי ציור אחרים.

יש עוד מוצרי גולדן העשויים לשמש משטח עם שכבת יסוד כגון: תחמוצת ברזל מיקתית, משחת עיצוב קלה, ג’ל פומיס עדין וג’ל גרנט עדין.

האם גולדן מייצרת ג’סו שקוף?

גולדן אינה אורזת מוצר כלשהו בתור ג’סו שקוף. גולדן מדיום מט וגולדן מט מדיום נוזלי מתפקדים היטב בתור ג’סו שקוף. המוצקים הנמצאים בכל מוצר מספיקים כדי ליצור מרקם מחוספס די הצורך לשמש שכבת יסוד ובה בעת מספיק דקים כדי לחדור מבעד לבד.

האם ניתן להשתמש בשכבות יסוד אקריליות עבור צבעי שמן ?

במהלך 40 שנות העבודה האחרונות נעשה ג’סו אקרילי לשכבת היסוד המבוקשת ביותר והמומלצת ביותר עבור ציירים היוצרים בצבעי שמן. שכבת האקריליק הסופגנית והעבה מאפשרת לרבדים שונים של שני חומרים להידבק יחדיו. הג’סו האקרילי המחוספס מאפשר לצבעי השמן להיתפס במרקם המורכב של יריעת הבסיס. אין השפעה לתנאי לחות השפעה ניכרת על ג’סו אקרילי, לעומת הריכוך המכרסם בשכבות יסוד העשויות חומרים מן החי, כדוגמת דבק ארנבות.

ממצאים שגילו לאחרונה מדעני שימור מוכיחים כי יש בתוך ג’סו אקרילי אבקת שיש שתגן על הצייר מפני נזקי שכבות צבע שמן.

האם ג’סו הינו המצור היחיד המתאים להכנת משטח?

גולדן מייצרת המון תכשירים המשמשים שכבות יסוד הולמות למשטח ציור. צבעי האקריליק העמוסים של גולדן עשויים להיחשב ג’סו צבעוני.
מרבית מוצרי ג’סו מורכבים מפיגמנט של טיטניום דו חמצני, ואילו צבעי אקריליק עמוסים עשויים פיגמנטים מגוונים אחרים. צבעי אקריליק עמוסים עשויים להוסיף גוון למוצרי ג’סו של גולדן או בתערובות ביניהם כדי ליצור צבע מיוחד שישמש רקע מתאים. לחוד או ביחד, צבעי אקריליק עמוסים מספקים משטח מחוספס די הצורך לשמש שכבות יסוד ועם זאת מספיק דקים כדי לחדור מבעד לבד או מצע שימושי אחר.